Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Брама

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Брама

Мнениеот Каралов » Съб Апр 26, 2014 1:27 pm

Петле черна брама на 11 месеца
Изображение
Каралов
потребител
потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Апр 14, 2011 9:54 pm

Re: Брама

Мнениеот Uhaaa » Пет Юли 04, 2014 11:51 pm

Здравейте!
От доста време следя и чета темите ви и се регистрирах за съвети. Запалих се по черна брама и скоро взех 5 пилета, сега са на 70 дни. Едното пиле има няколко бели пера на външния пръст, това нормално ли е? Иначе са здрави и красиви птици както и четох тук от вас за тази порода. Бащата също имаше бели перца по външния пръст, но не се гледаха без да го хвана и да проверя. Родителите са много красиви и доста едри птици.
Uhaaa
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Юли 03, 2014 10:29 pm

Re: Брама

Мнениеот Каралов » Съб Юли 05, 2014 4:46 pm

В някои случаи с нарастването на пилетата белите пера се чистят или поне намаляват,но в други случаи си остават.
Каралов
потребител
потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Апр 14, 2011 9:54 pm

Re: Брама

Мнениеот Uhaaa » Нед Юли 06, 2014 4:43 pm

Каралов написа:В някои случаи с нарастването на пилетата белите пера се чистят или поне намаляват,но в други случаи си остават.

Благодаря ти
Макар прочетеното в тази тема, че е по важно да са красиви животните, реших да попитам за тези перца.
Uhaaa
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Юли 03, 2014 10:29 pm

Re: Брама

Мнениеот kodovoime » Чет Юли 10, 2014 6:12 pm

Яребича брама петле:
http://prikachi.com/images/440/7460440N.jpg
kodovoime
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Юни 29, 2013 11:08 am

Re: Брама

Мнениеот dr_lukanov » Вто Юли 15, 2014 7:51 pm

Uhaaa написа:
Каралов написа:В някои случаи с нарастването на пилетата белите пера се чистят или поне намаляват,но в други случаи си остават.

Благодаря ти
Макар прочетеното в тази тема, че е по важно да са красиви животните, реших да попитам за тези перца.



Не е проблем наличието на единични бели перца в долната част на гащите. Част от тези пера при смяна на оперението ще изчезнат при зрялата птица, при много гащати породи с черен цвят се среща.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Брама

Мнениеот Uhaaa » Съб Фев 14, 2015 11:39 am

Едното от петлетата което взех лятото нещо ми е съмнително. Така и така ще го махна но остават 3 ярки и едно петле които още се чудя дали да оставя, или да махна и да търся същите птици от другаде. Не знам се този от които ги купих какво ми е продал и този петел е разковничето. Птиците са почти 8 месеца, още като ги купих ме излагаха за възръстта. Дайте съвет, имам ли брама или си имам едри носачки. Изображение Изображение
Uhaaa
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Юли 03, 2014 10:29 pm

Re: Брама

Мнениеот dr_lukanov » Пон Фев 16, 2015 9:41 pm

опитайте отново с изображението
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Брама

Мнениеот Uhaaa » Вто Фев 17, 2015 8:29 pm

Извинявам се. Не можах да променя коментара си. Другите три са добре като цвят и тегло, но този е като старозагорска носачка :think: . Едната ярка се вижда отзад за която питах преди с малко бели пера на крака. ЦЪК 1 ЦЪК 2
Uhaaa
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Юли 03, 2014 10:29 pm

Re: Брама

Мнениеот dr_lukanov » Нед Мар 01, 2015 10:47 am

колега, потърси си истинска Брама, съжалявам. Хубавото е, че в България има наистина класни птици от тази порода ...
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Брама

Мнениеот Uhaaa » Нед Мар 01, 2015 3:46 pm

Благодаря за съвета така и ще направя. Хубаво че има класни птици но някои продавачи явно са доста некоректни.

Честит 1 март на всички.
Uhaaa
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Юли 03, 2014 10:29 pm

Re: Брама

Мнениеот krasimir _stoi4kov » Пон Ное 13, 2017 3:24 pm

Добър ден :drinks:
Някой отглежда ли бантам?
То прегледах темата, но все пак не е от вчера писано и не се знае колко от вас продължават да отглеждат бантами :drinks:
Пишете на лични тези които отглеждат :drinks:
krasimir _stoi4kov
потребител
потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 6:14 pm

Предишна

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта