Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Бреска кокошка

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Бреска кокошка

Мнениеот ElGato » Сря Юни 25, 2014 8:39 am

Това би трябвало да е Бреска кокошка , поне за такива платих яйцата :evil:
Изображение
Изображение
Изображение
Така се получава , когато колегите не са коректни :evil:
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: Бреска кокошка

Мнениеот ElGato » Сря Юни 25, 2014 8:45 am

А това са Брезета от яйцата на друг колега на същата възраст , сигурно виждате разликата :evil:
Изображение
Изображение
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: Бреска кокошка

Мнениеот qnakiev » Сря Юни 25, 2014 7:58 pm

ElGato написа:А това са Брезета от яйцата на друг колега на същата възраст , сигурно виждате разликата :evil:
Изображение
Изображение

Доста са те преметнали.... :evil: Кажи му името на тоя мошеник ,за да не се опарят и други колеги! :!:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Бреска кокошка

Мнениеот ElGato » Сря Юни 25, 2014 9:21 pm

Виж кой е създал темата :evil:
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: Бреска кокошка

Мнениеот Becko69 » Чет Юни 26, 2014 8:59 pm

ElGato написа:А това са Брезета от яйцата на друг колега на същата възраст , сигурно виждате разликата :evil:
Изображение
Изображение


Колегата ти от къде е взел яйцата ?!
Becko69
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Мар 28, 2014 1:51 pm

Re: Бреска кокошка

Мнениеот ElGato » Чет Юни 26, 2014 11:51 pm

Becko69 написа:
ElGato написа:А това са Брезета от яйцата на друг колега на същата възраст , сигурно виждате разликата :evil:
Изображение
Изображение


Колегата ти от къде е взел яйцата ?!

Не ме разбра колега,тези брезета също са мои но съм купил яйцата от друг колега,първите пилета са отяйцата на Благо,от 10 яйца едно мяса на брезе, а тези съм ги люпил от яйца на друг колега,една седмица по-големи и нямат нищо общо с тези на Благо. Между другото втори месец чакам да ме компесират но....
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: Бреска кокошка

Мнениеот Becko69 » Пет Юни 27, 2014 8:14 am

Дано да те компенсират .
А кой е колегата с яйцата , питам да си купя и аз :drinks:
Becko69
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Мар 28, 2014 1:51 pm

Re: Бреска кокошка

Мнениеот blago » Вто Авг 05, 2014 11:47 am

Отдавна не бях влизал във форума, но след като прочетох написаните по-горе определения и обидни квалификации за мен, си позволявам да дам своя отговор, на хората които ме засягат.
През изминалите няколко години успях да внеса няколко хубави породи птици от чужбина с цената на много усилия и труд и да развъдя някои от тях на ниво" любителско".
Мога да кажа кои са те: Бял Лекхорн, Светъл Съсекс, Оранжев Орпингтон,Маран-почти всички разцветки и Араукана. Някои може и да съм пропуснал, но това не е толкова важно,пубертета с кокошките го прекарах отдавна и това не е чак толкова сериозно важна тема в ежедневието ми. Поради тази причина рядко влизам във форума.
Повечето хора ме познават тук,поради една или друга причина, а които са се запознали с мен по отблизо, мисля че знаят много добре какво представлявам като човек. Много хора имат породите си точно от моя малък двор, изпращал съм яйца на кой ли не в Б-я,не мога да помня толкова имена. Ако е имало някой недоволен за нещо-съм намирал начин да го компенсирам, който не съм могъл- му поднасям извиненията си,но не съм мошеник!! Стават грешки навсякъде по света.
Колега el gato, доколкото си спомням говорихме по телефона, а след това си писахме на електр. поща , в която ти обещах яйца от друга линия Бреска кокошка-само че ги чаках да пронесат. И ти се съгласи,дори останах с впечатлението че се зарадва на този вариант, защото яйцата от Търговище-Антон и моите "злополучни" са от един развъдчик-в Германия.И не съм забравил какво съм ти обещал, но предлагам да ти върна парите и да се успокоиш,защото не съм за някакви си двайсетина лева. Изпрати ми на лични адреса си за да ти изпратя запис! Моля, и се извинявам за спама!
.
.
" Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам животните" - Джордж Бърнард Шоу
Аватар
blago
потребител
потребител
 
Мнения: 320
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 2:03 pm
Местоположение: Sofia

Re: Бреска кокошка

Мнениеот ElGato » Сря Авг 06, 2014 9:57 am

Мислиш ли ,че става въпрос само за 20 лв. ? Ами ток , храна и усилия , които съм хвърлил , но да оставим финансовата страна, на мен парите не ми трябват , просто ми се провали разплодният сезон . Първо се опита да ми замажеш очите с разпад на цвета , после че били много малки , то от самолет се виждаше , че не са брезета, а после чакам вече 3 месеца да пронесат кокошки , които бяха пред пронасяне :cool: . Мен също ме познават що за човек съм и ,че не говоря празни приказки.
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: Бреска кокошка

Мнениеот ElGato » Сря Авг 06, 2014 10:15 am

И като спомена Антон , вече за втори път взимам яйца от там и вадя перфектни пилета , без нито едно брак с много висока оплоденост и люпимост , та ти ми кажи как като сте ги внесли заедно от теб от 12 яйца нито едно брезе :)
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: Бреска кокошка

Мнениеот blago » Сря Авг 06, 2014 3:37 pm

Не мисля да влизам в излишна полемика и обяснения, само ще кажа че не съм искал да се получи така, и не съм се опитвал да ти замазвам очите, просто е станала някаква грешка, за което се извиних и предложих вариант да ти изпратя други яйца. С Антон сме приятели и ще му се обадя да ти изпрати яйца от неговите птици,ако те устройва. Брезетата от холандската линия продадох,защото реших че няма да се занимавам повече с чистокръвни породи,просто това не ми е на дневен ред по важност в живота. Оставил съм си няколко птици,колкото да имам пресни яйца за лична консумация. Ликвидирах почти всички породи.
Що се касае до това ,че съм ти провалил развъдния сезон-с 10 яйца,ще кажа нещо: В продължение на четири години внасях яйца от чужбина, пратки за по 400-600 лв, и съм изваждал по 2-3 пилета, а понякога и нищо, случвало се е и на мен да ми изпратят по по-грешка нещо друго, но никога не съм го правил на въпрос и то толкова сериозно. Ток,труд ,храна и грижи никога не съм смятал,защото " кеф цена няма",но риск има. Така са завъдени повечето от интересните породи в България,в което има участие и моя милост,без да си отчитам провалените развъдни сезони,средства и нерви по пътища и граници.
И най-накрая ще добавя за последно: всеки непознат от форума,който е идвал при мен за нещо, е бивал настанен да нощува и е бивал нагостен на трапезата ми ,сякаш ми е най-близък приятел. Заповядай и ти,ако имаш път към София и ще ти подаря някоя птица или чифт, ако все още ми е останало нещо интересно.
Ако с нещо съм сбъркал пред някой друг от форума,познат или непознат ,моля за извинения! :drinks:
.
.
" Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам животните" - Джордж Бърнард Шоу
Аватар
blago
потребител
потребител
 
Мнения: 320
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 2:03 pm
Местоположение: Sofia

Re: Бреска кокошка

Мнениеот ElGato » Сря Авг 06, 2014 9:34 pm

Спирам този спор, аз също не искам да изпадам в полемика ,а и от уважение към молба от приятел. Ще помоля админа да изтрие всички мои мнения по темата.
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта