Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Хибридни пуйки

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот casho » Пон Сеп 08, 2014 10:20 am

Здравеите,
Много се колебах къде да пиша и реших че тук е мястото, защото ще питам за хранене на пуики.
Тази година в градината има много краставици и тиквички които не успяхме да консумираме
и сега се чудя какво да ги правя. Всеки ден 5-те пуики и кокошките изядат 5-6 кгр. настъргани
и забъркани с кюспе, трици и смески и немогат да ги изядат.
Та въпросът ми е:
Мога ли да ги настържа(краставиците и тиквичките) на кухненско стъргало и да опитам да ги консервирам
с Натриев бензоат или Салацилова киселина(аспирин) и ще останат ли живи пуики и кокошки след хранене
с тази храна. Дозата на консерванта ще е 1гр. на килограм продукт.Търсих в Мрежата за консерванти
със които приготвят силажа за приживните животни но не намерих. Става дума за 100-тина килограма
зеленчуци.
Поздрави и :drinks:
Бъди мил с децата си, все пак те ще избират старческия дом!
Има дни, в които не е важно как се пише втoрник!
casho
потребител
потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 12:16 pm

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот casho » Чет Сеп 11, 2014 8:55 pm

Здравеите,
Незнам как да изразя разочарованието от това, че поне един съфорумник не се намери
да напише "Абе, момче вземи ги хвърли тия краставици и тикви и не се занимавай с глупости"
Щях да съм предоволен. Но от 66-тима разгледали писанието ми за два дни, ни вопъл, ни стон.
Тук ще цитирам един съфорумник който пише:
"Форумът произвежда все по-малко въпроси и още по-малко отговори.
Отдавна любознателите си ''обраха крушите''
Може би орнитологията се опрости толкова много , че дори най- големият бивш птичарски форум на страната е толкова велик и самозабравил се , че дори не е е оставил поне малко местенце в него си за нея .
Може би пък всички се изучиха.
Може би пък разбраха отговорите." :cry: :cry: :cry:
И още един цитат от същата тема:
"......... че форумът от познавателно средство е превърнат в продавалник на кокошки."
Вярно е че моя въпрос няма нищо общо с орнитологията, вярно е че задава въпроси за храненето на едни келеви кокошки и пуйки :cry: :cry: :cry:
И пренебрежението е своево рода отговор :| :| :|
Бъди мил с децата си, все пак те ще избират старческия дом!
Има дни, в които не е важно как се пише втoрник!
casho
потребител
потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 12:16 pm

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот gandalf_hsr » Чет Сеп 11, 2014 10:31 pm

Адаш то повечето в този форум гледаме някакви келяви кокошки и сме далеч от орнитологията,поне така си мисля. Че има някои хора които влизат в форума за да си продадът птиците или частите за инкубатори и не казват кое как трябва да се направи или да се гледа е друга тема,то не е само така с този форум има и други форуми който лично на мене са ми интересни но и те умират поради мълчанието на по опитните в практикуването на дадено хоби.За краставиците щом са в повече пробвай да ги силажираш и пиши какво се е получило,ето примерно от къде може да си поръчаш соли и бактерии за силажа:http://young-trading.bg/silage-making.Някъдебях чел за домашно силажиране че се прави в каца покрита плътно с найлон,силажа се натъпква д дървено бутало но несъм пробвал става ли и дали птиците ще ядът силаж.
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот gydel » Нед Сеп 14, 2014 1:00 pm

За силажиране на краставици несъм чувал, а тиквичките ако са поузрели и окъснати с дръжка са доста трайни /Бабата на пролет ги реже за семето а останалото кокошките го изяждат/. Краставиците опитай цели в разтвор на салицилова киселина /2 грама на литър/. Ако до седмица се запазят, ще траят и повече, а със сол и оцет направо ги правиш кисели...
gydel
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 6:35 pm
Местоположение: София

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот casho » Нед Сеп 14, 2014 6:21 pm

Благодаря за съветите. Направил съм една проба с натриев бензоат в доза "безопасна" уж за човека- 1 гр.
бензоат на килограм зеленчук :think: вече една седмица и утре мисля да пробвам на 3-4 кокошки каквото такова
или :cry: :cry: :cry: , или :| :| :|
Ще пиша след седмица каквото и да стане.
Към gydel:
Не ми се иска да им давам кисела храна, защото съм чувал че :nono: киселото свързвало калция и яйцата ставали с
меки черупки.Колко е вярно незнам?
Успешна седмица на всички.
И както се пишеше по време на соца: В чест на.........., големи яица.
Бъди мил с децата си, все пак те ще избират старческия дом!
Има дни, в които не е важно как се пише втoрник!
casho
потребител
потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 12:16 pm

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот gandalf_hsr » Пет Окт 03, 2014 11:01 am

Колега какво стана с пробата,ядат ли животинките?Има ли наченки на развала на суровината и промени ли си твърдината матеряла.
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот casho » Пет Окт 03, 2014 2:27 pm

Дойде време за отчет. Настъргах краставици и тиквички в едно каче 60л.,сложих 60гр. натриев бензоат разтворен в сока от качето.
Отгоре сложих едно найлоново фолио, за да бъде уж изолирано от въздуха. След 6 дни започнах да храня пуйките, на 5 пуйки дажбата е
едно канче около литър с трици,едно канче смески финишер-пуйки, едно канче кюспе и всичкото накиснато с настърганите краставици и тикви.
Ядат че им пращят ушите. Първо избират настърганите краставици и тиквички и след това другото. Тази доза е сутрешно хранене, вечер
е царевица и жито по литър с същото канче. Качето свърши,смеските ше свършат след два дни и ги почвам само с царевица до като дойде време за
............бране на плодовете от труда ни,т.е. фризиране на пуйки(поставене в фризер) :( :wink: . Пуйките ми са от 28 април т.г. и вече пуякът
ги язди,не е ли рано? И друго ми прави впечетление,от 5-6 г. гледам бройлерни пуйки, винаги и женските са имали черна четка на гърдите,
тази година тези нямат, само пуякът. Това зависи от изходните породи за получаване на хибридите или е случайност?
За догодина ще опитам консервиране и с ситно нарязана коприва, ако е рекъл ГОСПОД :wink:
Бъди мил с децата си, все пак те ще избират старческия дом!
Има дни, в които не е важно как се пише втoрник!
casho
потребител
потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 12:16 pm

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот diso » Пет Окт 03, 2014 5:31 pm

Копривата можеш и да я сушиш. После - мляна в смеска, например.
diso
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 3:03 pm

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот casho » Пет Окт 03, 2014 8:18 pm

diso написа:Копривата можеш и да я сушиш. После - мляна в смеска, например.

.......................................................................................................
Искам да ти отговоря малко алегорично:
Всички знаят, че може със собствената жена, нали?
Оказва се че може и с чужда жена, защо да не пробва човек?
Струва ми се че е по добре зелено запазена, отколкото сушена!?
А и човекът е човек благодарение на пробите и грешките, а не защото някой
му е казал това ДА, а това НЕ :nono: :cool:
Пък бил той и ГОСПОД-БОГ :( :( :(
Лека вечер
Бъди мил с децата си, все пак те ще избират старческия дом!
Има дни, в които не е важно как се пише втoрник!
casho
потребител
потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 12:16 pm

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот qna » Чет Фев 26, 2015 9:24 am

Здравейте! Искам да отглеждам такива пуйки, но не мога да намеря на едномесечна възраст. Бебета нямам възможност да гледам. Търся в Силистренски или близък регион.Някой може ли да помогне с информация?
qna
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Фев 26, 2015 9:18 am

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот qna » Чет Фев 26, 2015 10:26 pm

Всъщност не знам на едно- или дву-месечна възраст се продават.
qna
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Фев 26, 2015 9:18 am

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот roza64 » Вто Мар 10, 2015 6:59 pm

Здравейте и аз съм нова във форума, но искам и аз да питам за яйца от хибридните пуйки. Искам и аз да ги отглеждам , имам инкубатор, но незнам от къде да си закупя яйца. Аз съм от Видин.
roza64
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2014 7:45 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Пуйки и други

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта