Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Плимутрок

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Плимутрок

Мнениеот lubaka » Пон Яну 07, 2013 12:14 pm

blago написа:Отдавна не съм влизал във форума, виждам че има много нови ентусиасти и за това искам да споделя част от опита и наблюденията си върху птичия-кокоши свят, обитаващ моя двор.
Първо да честитя Новата година на всички колеги и да им пожелая здраве и берекет, късмет и успехи във всяко едно начинание, било то в личен или служебен план!!! :drinks:
За Белия Плимутрок мога да кажа само хубави неща, имам го благодарение на колегата Христо от Габрово, едно голямо Благодаря за което.
Бих допълнил някои неща към неговия пост; при мен ярките пронесоха на 5 и половина месеца и до този момент снасят отлично, при положение че ги храня само с царевица, жито и малко кюспе. Фуражи не купувам от средата на лятото, реших да си направя експеримент, който се оказа сполучлив. Същото мога да кажа и за Светлия Съсекс( това ми е любимата порода), отглеждам ги съвместно двете породи кокошки, като за диригент в стадото им е петел Съсекс( един голям красавец-кокорбашия)
И двете породи са едри, с много бърз прираст и отлично яйцеснасяне. Кротки, неппретенциозни и много студоустойчиви, мисля че са едни от най-добрите за нашите дворове.
Казвам го смело и отговорно, защото през мен минаха много породи през изминалите няколко години в търсене на най-продуктивното и като пълна комбинация от качества успях да намеря тези две уникални кокошки.

Освен тях не съм се разделил със още една моя слабост- Маран, имам две линии-едната е черен мед а другата чисто черен, на едрина са колкото Съсекса и Плимутрока и също много добре снасят
Отглеждам и Араукана- синкави яйца и като декорация Кохин бантам със синьо- сиви цветове.
Разделих се с Билефелдера, Белия Легхорн и Орпингтона.....трудно се подържат много породи
Оставих това което най-много ми е на сърце и което най-много ме е впечатлило като сбор от качества.
На Орпингтона продължавам да му се радвам, тъй като го продадох на комшията и той е много доволен от тях, дори ми донесе вчера един петел за празника-във вид удобен за" логаритмуване" с кисело зеле :cool:
В скоро време мога да ви покажа и снимки, ако имам време за това, но смея да кажа че птиците ми без изключение са в изложбен вид..... и много им се кефя :drinks:

живот и здраве напролет ще искам яйца от стадото ти съсекс и плимутрок :cool:
Аватар
lubaka
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Пон Яну 31, 2011 11:55 pm
Местоположение: варна,търговище

Re: Плимутрок

Мнениеот muroll » Чет Апр 24, 2014 11:39 pm

Някой да продава яйца от плимутрок без значение ивичест или бял
muroll
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 3:47 pm
Местоположение: Копиловци

Re: Плимутрок

Мнениеот Ivan.Pirinliev » Пет Апр 25, 2014 4:09 pm

Имаха обява по-рано Blago и Petrov ако се не лъжа. имаше и още някой но не помня кой беше!
-Човек каквото и да пие, един ден минава на ракия!
Аватар
Ivan.Pirinliev
потребител
потребител
 
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 4:02 pm
Местоположение: Провадия

Re: Плимутрок

Мнениеот vyas0 » Нед Авг 31, 2014 8:45 am

Купувам 15тина плимутрока.
vyas0
потребител
потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 12:15 am
Местоположение: София-Световрачене

Предишна

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта