Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!

Световно изложение 2008 (Белгия)

Световно изложение 2008 (Белгия)

Мнениеот fridolina » Чет Юни 05, 2008 6:10 am

fridolina написа:Един от съфорумците е имал удоволствието, да посети организираното от C.O.M. световно изложение. Емо, ще се радвам, ако намериш малко време, да споделиш впечатленията си. Ако имаш и някоя снимка (разбрах, че снимането било забранено 8) ) ще е чудесно! :D

sandan написа:
fridolina написа:Един от съфорумците е имал удоволствието, да посети организираното от C.O.M. световно изложение. Емо, ще се радвам, ако намериш малко време, да споделиш впечатленията си. Ако имаш и някоя снимка (разбрах, че снимането било забранено 8) ) ще е чудесно! :D

Обещавам в близките дни да ви пусна една тема по въпроса.

todpetrov написа:сандан чака ме нещо по темата :)

sandan написа:Наистина все не ми остава време ,подготвил съм снимки и само малко да намалее работата по птиците и ще ги пусна.Сега сутрин излизам в 7.00 и се прибирам 22.00.
Още едно люпило и ще съм по-свободен. :wink:

todpetrov написа:Добре ние сме тук и чака ме както вина ги :)

sandan написа:Намерих малко време и реших да драсна няколко реда за световното.
Още лятото решихме да ходим на световното в Белгия с председателя на БНЦК д-р Велев ,Вальо от Враца и председателя на федерацията Трендафил Трендафилов.
Аз и Вальо тръгнахме с моята кола със съпругите си а другите със самолет.Варианта с кола избрахме заради невъзможността да пренесем птици със самолет.
След 24 часово пътуване през цяла европа, пристигнахме в град Хаселт където беше световното.
Изображение
Тези снимки показват града.Много красиво малко градче с много готини хора.
Изображение

Изображение

Изображение
Това е залата в която се проведе изложбата.
Посетителите за трите дни бяха от цяла Европа, имаше и хора от Америка и Близкия изток.
Изображение
Изображение
В тези големи волиери бяха поставени дивите птици които бяха около 30% от птиците на световното.Много са на мода все повече хора се палят по тях и е пълно с мутации на диви птици.За съжаление не даваха да се снима и неможах да снимам птиците участници.
Изображение
Боби ,Вальо и Тренди обсъждат каталога на изложбата.

Изображение
Изображение
Тук можете да видите цената на мутациите на" диваците"
Изображение
Изображение
Тук товарим колата с канарите и багажа на жените и потегляме за БГ.
Един французин(на заден план)неможеше да повярва че този всичкия багаж ще се побере в аудито и изчака да го натоварим ,а като видя че влизаме и 4 човека се удиви тотално.
Световното е нещо което си заслужава да се види.
В Белгия участвахме на Конгреса на световната федерация СОМ, като делегати и показахме че ни има на картата.
Колегите от другите страни бяха много мили и осъществихме много контакти.
Аватар
fridolina
админ
админ

Мнениеот todpetrov » Съб Юни 07, 2008 1:43 am

Просто нямам какво да кажа :) , е това е един ден и аз да посетя един подобен форум за птици :) и най - вече за певчески канари :).
todpetrov
потребител
потребител

Мнениеот sandan » Съб Юни 07, 2008 10:00 pm

За певческите и тук имаме конкурси на високо ниво.Мнението на Белгииския съдия за конкурсните птици в Ст.Загора е че са на световно ниво.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор

Мнениеот fridolina » Съб Юни 07, 2008 11:19 pm

Емо, чудесен фоторепортаж! Благодаря ти, че ни направи съпричастни към световното орнитологично събитие. :D
Какви пилета си донесохте от там?
Аватар
fridolina
админ
админ

Мнениеот sandan » Съб Юни 07, 2008 11:42 pm

Вальо от Враца си взе малиноа от Джаки,
Тренди си донесе червени,норвичии и бордери.
Велев си взе червени птици,червени липохромни мозайки,сатинета,кафяви мозайки.
Аз си донесох кафяви мозайки,жълти липохромни мозайки,сатинета,черни опали и глостери.
Цените бяха доста височки чифт птици беше около 150 евро.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор

Мнениеот fridolina » Пон Юни 09, 2008 8:44 am

Благодаря ти за информацията!
Хубаво е човек да знае, при кого може да намери някои по-рядко срещани цветни канари. :wink:
А мен лично ме вълнува :lol: сатинетата, които сте си донесли, с какъв липохром са?
Аватар
fridolina
админ
админ

Мнениеот todpetrov » Пон Юни 09, 2008 7:43 pm

А МЕН МАЛИНОАТА :) ,както каза Елена и благодаря за инфото :)
todpetrov
потребител
потребител

Мнениеот sandan » Вто Юни 10, 2008 1:57 am

fridolina написа:Благодаря ти за информацията!
Хубаво е човек да знае, при кого може да намери някои по-рядко срещани цветни канари. :wink:
А мен лично ме вълнува :lol: сатинетата, които сте си донесли, с какъв липохром са?

С червен липохром са.Аз не извадих нито едно пиле ,поне за сега,но работих само с един чифт.Незнам Бобиколко извади,но не са много.
Май догодина ще е :(
Аватар
sandan
Модератор
Модератор

Мнениеот todpetrov » Вто Юни 10, 2008 6:24 pm

Емо защо се получава така , че неможе да се изваде пилета всеки път , когато се внесе птица от чужбина ?
todpetrov
потребител
потребител

Мнениеот П.Петков » Вто Юни 10, 2008 7:00 pm

Здравейте.Предполагам е ясно на всеки на какви изпитания е подложена една птица преди и по време на единтакъв форум като световно или нещо подобно и като се има в предвит че за да се добере до България са нужни още часове мъка,след което новия дом едва ли прилича на стария, допълнително объркване,което ще рече СТРЕС СТРЕС СТРЕС,от тук на татък само късмета може да ни спаси от неприятности.
П.Петков
потребител
потребител

Мнениеот sandan » Вто Юни 10, 2008 10:05 pm

todpetrov написа:Емо защо се получава така , че неможе да се изваде пилета всеки път , когато се внесе птица от чужбина ?

Както каза П.Петков стреса за птиците е голям.
Първо времето когато се провежда световното е края на януари.По това време канарите вече се готвят за новия сезон.Доста от птиците бяха италиянски и бяха пътували от там.Стреса по време на изложбата е три дни,търговските клетки са малки и птиците са нагъсто,по това време се продават птиците които не са могли да продадат на предишни изложби или както ние се надявахме птици които са отпаднали в последния момент от развъдното ято.
Аз тази година от тези птици немога да се оплача,кафявите мозайки от 4 чифта два заработиха нормално,жълтите мозайки от 5 чифта 3 заработиха нормално и имам около 20 пилета.Червеното фео от 2 чифта единият заработи и имам 3 фео и 5 носителя,само сатинето ме издъни.Знаех че рискувам само с един чифт но не си харесах други.
Истината според мен че трябва да се взимат повече птици от дадена порода и да си извадиш малки с които след това да работиш.
Взимането на 1-2 чифта е много рисковано,но нали все ни се виждат скъпи.
Тази година ще взема сатине жълта мозайка но минимум 6 чифта и то по-рано.
Другият риск е че незнаеш на какво са носители птиците които взимаш.Италианците са пълни с носители.А на доверие ми се вижда доста рисковано.
Друг проблем и можеби най-важният е здравето на птиците,риска от болести е голям.Например болеста на очите доскоро бе непозната за Бг.Моят приятел Боби Велев изпати много тази година с вносните птици.
Кокошинките също са голям проблем,не пожелавам на никой да го има.
Затова ако има повече хора които да се занимават сериозно със селекция няма да има нужда от чуждите птици.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор

Мнениеот todpetrov » Сря Юни 11, 2008 5:59 pm

Браво все пак е по голям процента на заработели те двойки :) това е до някъде голям успех имайки предвид всичко това . То и аз много се страхувам от тези болести :( и затова много трудно ще се навия да си взема внесена птица :( по - добре да карам с тези докато стана добър канаровъд преди да поема този риск :(
todpetrov
потребител
потребител

Следваща

Назад към Конкурси, изложби, пазари